TR  |  EN  |  RU
turkey turkey   azerbaijan kazakhstan kyrgyzstan turkmenistan uzbekistan kktc qha TAT BAŞQ
Ana Sayfa
Birlik Hakkında
Üye Haber Ajansları
Bildiri
Başkanın Mesajı
Tüzük
HaberlerKIRIMOĞLU, THY KIRIM MÜDÜRÜ SERHAT FİL İLE GÖRÜŞTÜ
AKMESCİT/SİMFEROPİL, 15.07.2011 (QHA) – Kırım Tatar Milli Meclisi, Ukrayna milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Türk Hava Yolları Akmescit (Simferopol) Satış Ofisi Müdürü Serhat Fil ile görüştü.

Kırım Tatar Milli Meclisinden verilen bilgiye göre 14 Temmuzda yapılan görüşmeye THY’nin Kırım’daki pazarlamadan sorumlu temsilcisi Timur Abibullayev de katıldı.

Görüşmede Avrupa, Asya, Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkelerinde en büyük havacılık şirketlerinden biri olan Türk Hava Yollarının Kırım Temsilciliğinin faaliyeti ele alındı. Serhat Fil, gerçekleştirdiği güvenli uçuşlar sayesinde THY’nin uçakla seyahat etmeyi tercih eden birçok ülkeden çok sayıda insanın beğenisini kazandığını dile getirdi.

Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, THY’nin Ukrayna’da ve Kırım’da var olmasının Türkiye ile Ukrayna arasındaki ilişkilerde büyük rol oynadığını kaydetti. Kırımoğlu, THY’ye hızlı ve aktif çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

THY, 1933 yılında kuruldu. Şu anda şirket bünyesinde Airbus ve Boeing tipi 175 adet uçak bulunuyor. THY’nin Kırım temsilciliği 1999 yılında faaliyete başlamıştı.
 
  TKA 2008